Ženy mohou volit účes podle vlastního vkusu, podle současných trendů, podle doporučení kadeřnice či podle tvaru obličeje. Pokud chce mít žena nejen trendy účes, ale touží hlavně po slušivém účesu, měla by účes vybírat podle tvaru obličeje. Záleží na tom, zdali je tvar vašeho obličeje kulatý, oválný, srdcovitý nebo naopak hranatý. V dnešním článku se společně podíváme právě na poslední uvedený tvar obličeje. Pokud tedy disponujete hranatým obličejem a chcete, aby vám váš účes slušet, nechte se inspirovat naším článkem.

Hranatý obličej si můžeme představit jako čtverec či obdélník. Hlavním charakterem hranatého obličeje jsou samozřejmě hrany a ostré rysy. Hranatý obličej je v některých prvcích podobný obličeji kulatému. Tato podobnost je spatřována v tom, že kulatý i hranatý obličej jsou skoro stejně dlouhé jako široké. Na druhou stranu se kulatý a hranatý obličej odlišují v rysech tváře. Hranatý obličej samozřejmě charakterizují ostře řezané rysy lícních kostí, čelistí a brady.

Co hranatý obličej potřebuje?

U hranatého obličeje byste se měli vyhnout účesům, které ostré rysy podtrhují či které ještě více rozšiřují vaši tvář. Přednost dejte účesům, které tvar vašeho obličeje zjemní a opticky prodlouží. Zjemnění je potřeba hlavně kvůli ostrým rysům, které mohou působit příliš tvrdě. Optické prodloužení je potřeba hlavně kvůli čelu, které je stejně široké jako brada. Obecně řečeno se jedná o účesy bohaté, nadýchané a vzdušné.

Jaké krátké střihy sluší hranatému obličeji?

Pokud máte krátké vlasy a nechcete délku svých vlasů měnit, pak můžete vyzkoušet účesy ve stylu nadýchaným retro bobů a momentálně trendy Pixie cuts. Vždy dbejte na to, aby byla vrchní část účesu nadýchaná, vyfoukaná či lehce natupírovaná, aby vytvářela objem a zjemňovala tak vaše rysy. Vyzkoušet můžete i ofinu postupně sestříhanou na bok či přirozenou patku, která vaši tvář opticky prodlouží.

Jaké středně dlouhé účesy sluší hranatému obličeji?

Pokud byste chtěli volit středně dlouhý sestřih, pak si vybírejte mikáda s cestičkou na bok a s patkou či ofinou na stranu. Mikádo pro hranatý obličej by mělo vždy sahat po bradu, nemělo by být ani kratší, ani delší.

Kromě mikáda můžete volit i sestříhané a provzdušněné vlasy, které mohou být i delší. Pokud chcete středné dlouhý účes sahající po ramena je sestříhaný účes tou pravou volbou.

Dlouhé účesy pro hranatý obličej

Dlouhé účesy sluší hranatému obličeji na sto procent. Jen byste se u nich měli vyvarovat zplihlých pramenů, mastných vlasů a jiných prvků, které nepůsobí svěže a které zvýrazňují ostré rysy a širokou čelist.

Pokud chcete být za hvězdu, stačí vám k tomu kulma, žehlička, fén s kulatým kartáčem nebo pouhé copy. Hranatému obličeji totiž sluší vlny, které jsou ležérní a romantické, a tak tvar obličeje dokonale zjemní.

Další články z rubriky

Štítky: , ,

Komentáře uzavřeny.