Kudrnaté vlasy jsou naprosto dokonalé, jsou romantické, ležérní a zároveň rozverné a temperamentní. Většina žen s rovnými vlasy po nich touží. Bohužel většina žen s kudrnatými vlasy si s nimi ale neví rady. Bojí se svoje kudrliny ukázat, neumějí je prodat, a tak je stahují do přísných culíků. Existuje však celá řada účesů, které budou vašim kudrlinám slušet. Stačí jen popustit uzdu své fantazii a vyzkoušet si, zdali by vám účes, který vás napadne, skutečně slušel. Pro začátek však najdete inspiraci u nás. Pojďme se tedy společně podívat, jaké účesy sluší kudrnatým vlasům.

Chcete-li docílit dokonalých kudrnatých vlasů, budete se muset o svoje vlasy starat. Doporučujeme pořídit si speciální šampón pro kudrnaté vlasy. Také se vám bude hodit kondicionér, díky kterému se budou vlasy dobře rozčesávat. Pro kudrnaté vlasy jsou také velmi praktické olejíčky do vlasů. Vlasy příliš nezatěžujte. Po umytí do dlaní vetřete tužidlo a vlasy lehce pomačkejte v dlaních. Doporučujeme kudrliny rozčesávat prsty nebo širokým hřebenem.

Sepnuté vlasy v týle

Prvním účesem, který bude vašim kudrlinám určitě slušet, jsou rozpuštěné vlasy, které pouze sepnete v týle. Na výběr máte z mnoha možností. Za prvé si můžete vzít dva pramínky vlasů, které vám spadají do čela či volně splývají kolem obličeje, a jen je sepnout vlásenkami v týle. Za druhé můžete tyto pramínky zakroutit a teprve poté je sepnout v týle. Za třetí můžete vzít pramínky silnější, uplést z nich copy a sepnout je v týle. Čtvrtou možností jsou zaplétané copy, které spletete od čela po stranách hlavy a v týle je spojíte.

Vlasy sčesané na bok

Dalším velmi jednoduchým a ležérním účesem jsou vlasy sčesané na jednu stranu. Opět k tomu budete potřebovat vlásenky. Vlasy pročešte prsty a shrňte je k jednomu ramenu. Nemusíte si hned česat culík. Stačí, když si vlasy v zátylku připevníte pintkami nebo zajímavou sponou, která vlasy udrží na straně.

Čelenka

Pravděpodobně nejjednodušším účesem je čelenka. Stačí totiž, když si prsty sčešete vlasy z čela, nasadíte si čelenku a vlasy lehce upravíte stylingovým přípravkem. V kudrnatých vlasech vypadají dobře široké retro čelenky i tenoučké čelenky, které však většinou umísťujeme ve dvojici.

Patka a spona

Možností je také ozdobení vlasů sponou. Vlasy si rozčešte prsty a upravte stylingovým přípravkem. Na jednu stranu si sčešte patku a na stranu, kde patku nemáte, připevněte ozdobnou sponu. Zajímavou variantou také je na této straně splést francouzský cop (nikoli ze všech vlasů, ale jen zhruba pěticentimetrový cop končící nad uchem).

Také můžete vyzkoušet i vysoko vyčesaný culík či ležérní zaplétaný cop. Vždy však vlasy upravujte jemně, nikdy je nestahujte do přísně sepnutých účesů. Kudrnatým vlasům sluší objem a volně splývající pramínky.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.