Některé ženy mají kudrnaté vlasy, jiné rovné jako hřebíky. Některé ženy mají blonďaté vlasy a jiné černé jako havraní peří. Některé ženy mají husté vlasy a jiné zas řídké. Příroda je prostě mocná čarodějka, a přestože se ji snažíme překonat, ne vždy toho můžeme zcela docílit. Samozřejmě, že rovné vlasy si můžeme natočit, kudrnaté vyžehlit a všechny je nabarvit. Ale co dělat například s vlasy řídkými? Nechat si vlasy voperovat? Nechat si přidělat příčesek? Ne! Daleko vhodnějším řešením je zvolit účes, který řídkým vlasům sluší.

Bohaté, husté vlasy jsou předkládány jako symbol ženskosti, smyslnosti a vášně. Ne každá žena se však narodí s bujnou kšticí, která zdobí všechny herečky a modelky v televizích, magazínech a na billboardech. A právě pro vás máme, dámy, radu. Nevěšte hlavu a dbejte na několik zásad, díky kterým řídkost vlasů zamaskujete raz dva.

Neničit a pečovat

Základem všeho je vždy správná péče. Pokud nechcete, aby vaše řídké vlasy vypadaly ještě hůř, pak si vlasy neničte a všemu, co krásu a zdraví vašich vlasů ohrožuje, se obloukem vyhněte. To znamená, že byste měli omezit časté barvení vlasů, chemickou trvalou, každodenní žehlení či naopak kulmování. Veškeré tyto procedury totiž vlasy oslabují a způsobují jejich vysušování a následné lámání.

Naopak byste se měli o vlasy starat. Začněte tím, že si vyberete pro vaše vlasy vhodný šampón, který je nebude ničit, který je nezatíží a nezpůsobí jejich rychlé maštění. Základem takového šamponu je lehká konzistence. Pokud si s výběrem nevíte rady, zajděte si do vašeho kosmetického salonu či lékárny, kde vám mile rádi poradí.

Druhým krokem jsou masky, kúry a zábaly, které byste měli aplikovat aspoň dvakrát týdně. Vašim řídkým vlasům budou svědčit masky s kolagenem či koenzymem Q10. A vrátíme-li se k problému zatěžování vlasů, pak doporučujeme, abyste se vyhnuly maskám se silikonem.

Správný střih rovná se správná volba

Neméně důležitý je samozřejmě i správný střih. Inspirovat se můžete v našem článku nebo se můžete poradit s vaším kadeřníkem. Obecně by se dalo říci, že pro řídké platí pravidlo prostříhání. Důvodem je totiž objem, který pomocí prostříhání vytvoříte, neboť vlasy budou lehčí a vzdušnější, a tak budou působit objemnějším dojmem.

Druhé obecné pravidlo se týká délky vlasů. U řídkých vlasů platí, že kratší či středně dlouhé vlasy jsou vzdušnější, lehčí a nadýchanější. Účes navíc můžete oživit, například asymetrickou patkou, a odvést tak pozornost od hustoty vlasů.

Rozverný klučičí sestřih

Prvním tipem od nás je rozverný klučičí sestřih. Vlasy si nechte sestříhat od vrcholku hlavy dolů po celé délce účesu. Účes by měl být samozřejmě krátký a měla by k němu patřit ofinka.

Krátký hladký sestřih s patkou

Dalším tipem na krátký sestřih je hladký účes s dlouhou patkou spadající přes jedno oko. Vlasy jsou opět krátké, tentokrát však nesestříhané. Přesto je základem vrstvení na vrcholu hlavy, díky kterému pomocí kulatého kartáče vlasy nadzvednete. Základním pravidlem je lesk a také vhodná barva, která vlasy prozáří a dodá jim šmrnc.

Lehce seřezané mikádo

Již o trochu delším účesem j e jemně seřezané mikádo. Seřezání je totiž velmi účinnou metodou, která dodá vašim vlasům život a objem. K tomuto typu mikáda patří i ofina volně spadající z boku dolů a plynule tak navazující na okolní partie vlasů. Stejně tak můžete volit i asymetrické mikádo.

Délka po ramena

Vhodný je také sestřih s délkou po ramena. Zvláště chcete-li si ponechat delší vlasy. Abyste však docílili objemu, volte účes vrstvený, jehož pravidelně sestříhané prameny budou padat do obličeje.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Komentáře uzavřeny.