Vlnité vlasy jsou symbolem ženské energie, temperamentu a vášně, ale také něhy a křehkosti. Vlnité vlasy jsou sice privilegiem žen, které se jimi pyšní, na druhou stranu mohou být i jejich přítěží. Jejich úprava totiž není tak snadná jako úprava rovných vlasů. Může se dokonce zdát, že z vlnitých vlasů ni kloudného neučešete. Opak je však pravdou. Pojďme se společně podívat, jaké účesy vlnitým vlasům sluší.

Vlnité vlasy si oproti rovnám vlasům vyžadují trochu jinou úpravu a péči. Tak například při jejich mytí bychom neměli používat dvojí dávku šampónu. Druhou dávku či druhé mytí bychom měli nahradit kondicionérem. Kromě toho se vyhněte určitě šamponům obsahujícím silikon, neboť silikon vlasy příliš zatěžkává.

Po umytí vlasy nevysoušejte ručníkem zcela do sucha. To znamená, že byste neměli vlasy třít. Kudrnaté vlasy si zaslouží spíše jemné promačkávání. Po sušení přichází česání. U česání zapomeňte na kartáče s hustou sítí zubů. Volit byste měli obyčejný hřeben se širokými mezerami. Při rozčesávání na vlasy aplikujte pěnu pro kudrnaté vlasy. Vykouzlíte tak přirozený a elegantní účes, díky kterému budou vypadat i volně rozpuštěné kudrliny upraveně.

Jak si upravit kudrnaté vlasy

Pokud vás rozpuštěné kudrliny omrzí, není nic jednoduššího, než si vlasy upravit. Možná si myslíte, že kudrnaté vlasy nejdou jen tak lehce učesat, ale opak je pravdou. U kudrnatých vlasů se totiž nemusíte namáhat s vlnami vystupujícími z jinak hladkého účesu. Kudrnaté vlasy jsou přeci plné vln, a tak byste měli klást důraz na to, že účes z vlnitých vlasů by měl být spíše ležérní a uvolněný než přísně stažený.

Romantický a ležérní drdol

Učesat si můžete například romantický drdol, který si sčešete na temeni nebo na boku hlavy. Vždy si můžete u obličeje nechat volně spadané prameny vlasů. Drdol neutahujte, naopak jej nehte lehce povolený, tak aby vlasy nepřiléhaly k hlavě, ale naopak vytvářely nadýchaný účes.

Volný cop

Vlnitým vlasům svědčí i copy, a to klasický cop nebo rybí cop. Je jen na vás, zdali si jej spletete klasicky v týle (uprostřed týla), nebo naopak na boku. Hezky vypadá cop upletený na zátylku, který si ležérně přehodíte přes rameno na prsa.

Opět však prameny příliš nautahujte, ať nedosáhnete nechtěného účinku a nemáte velký objem hlavy a příliš tenký cop.

Ponny tail

Velmi ležérně, elegantně a zároveň mladistvě působí vysoko vyčesaný Ponny tail (culík). Vyzkoušet můžete různé varianty. Například si můžete učesat culík v retro stylu a vlasy na temeni si natupírovat do vlny. Druhou zajímavou možností je například culík, který je v místě gumičky obvázaný hezkým a stylovým šátkem.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.