Rok se zase překlenul. Jaro už klepe na dveře a my tak začínáme přemýšlet nad změnou, protože změna k jaru jednoznačně a neodmyslitelně patří. Nevíte, do jaké změny byste se měli vrhnout? Co takhle změnit účes? Letos budou trendy mikádka a Pixie Cuts. Pokud se však bojíte takové radikální změny nebo nechcete shodit svoje překrásné, dlouhé vlasy, pak se můžete zamyslet nad ofinou. Ofina je radikální změnou, je trendem letošní sezóny a je maximálně stylovým prvkem účesu. Proto vám přinášíme článek, ve kterém se o účesech s ofinou dozvíte vše.

Ofina je naprostým hitem letošní sezóny a zároveň představuje i nesmrtelnou klasiku, která nikdy nevyjde z módy. Ofina dokáže divy, neboť jeden takový střih dokáže změnit člověka k nepoznání.

Ofina podle typu obličeje

Pokud přemýšlíte nad pořízením ofiny, pak byste měli vzít v potaz tvar svého obličeje. Každému tvaru obličeje totiž sluší něco jiného. Pokud máte například čtvercový a srdcovitý obličej, pak vám ofinu vřele doporučujeme. Ofina totiž zjemní příliš ostře řezané rysy obličeje a sladí či zharmonizuje celkový dojem vaší tváře s tvarem obličeje. Ofina vyrovná špičatou bradu a zjemní ostré rysy obličeje.

Ženy s oválným obličejem mají naprosté štěstí, neboť jim sluší téměř cokoliv. To znamená, že jim sluší jakýkoliv tvar účesu a jakýkoliv střih ofiny. Pokud máte oválný obličejem, pak můžete zkusit i asymetrickou či rošťáckou ofinu.

Naopak dámám s kulatým obličejem a plnými tvářemi nejvíce prospěje dlouhá a vzdušná ofina, která bude směřovat na bok. Díky boční ofině nebo dokonce patce se váš obličej opticky prodlouží a získá něžnější výraz. Vyzkoušet můžete i asymetrický střih ofiny, který váš obličej otevře, rozjasní a opět opticky prodlouží.

Dlouhá, vzdušná ofina zrovna letí

Dlouhá, vzdušná ofina sluší téměř každému tvaru obličeje, každému typu osobnosti i každému účesu. Vzdušná ofina zastřižená do rovinky a spadající lehce pod obočí je podle módních přehlídek a světoznámých stylistů největším hitem sezóny.

Asymetrická ofina

Možností je i asymetrická ofina, která je lehce extravagantní, naprosto moderní a nadčasová. Poslouží jakémukoli střihu účesu a působí ležérně a stylově.

Barevná ofina

Dalším trendy, moderním a zároveň extravagantním stylem ofiny je barevná ofina. Jak jí docílit? Jednoduše, nechte si svoji ofinu nebo její část obarvit zajímavou barvičkou a rozzařte tak svoji tvář.

Mikádo s rovnou ofinou

Tradičnějším trendy střihem je mikádo s dokonale rovnou ofinou. Je jedno, jakou délku mikáda zvolíte. Hlavní je jej doplnit o naprosto symetrickou a dokonale rovnou ofinu, která končí centimetr nad vaším obočím.

Ofina a bob

Dalším trendy kouskem pro letošní rok bude rovná ofina a bob. V podstatě jde o to stejné, jako jsme uvedli u mikáda. U bobu však můžete volit i cik-cak ofinu (ofinu, jejíž každý pramínek bude jinak dlouhý).

A co vy, máte rádi ofinu? A jaké ofině dáváte přednost?

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.