Kolikrát v týdnu se při pohledu do zrcadla zděsíte? Pod očima se vám majestátně vystavují temné a nevzhledné kruhy, na které by se dalo věšet prádlo. A přitom jste celý večer strávili doma a dokonce jste šli spát zavčas? Jak je tedy možné, že jsou vaše oči tak unavené?

Kůže pod očima je velmi tenká a citlivá. Vše se na ní ihned podepíše, což znamená, že vy musíte neustále nosit cejch probdělé noci či špatného životního stylu. Z čehož vyplývá, že kruhy pod očima jsou ovlivněny právě naším životním stylem – naše návyky a zlozvyky, strava a veškeré neřesti jako alkohol či kouření. Pokud se chceme nepříjemných kruhů pod očima zbavit, musíme odhalit příčinu jejich vzniku. A jaké příčiny kruhy způsobují? Patří mezi ně např. zadržování tekutin v těle, působení cigaretového kouře, špatná životospráva, chudokrevnost, působení slunečního záření, ekzém či alergie, změny hladin hormonů v těle, nedostatek, ale i nadbytek spánku, stres, nadměrná námaha očí či nedostatečná péče o pokožku kolem očí. Zamyslete se nad tím, co možná děláte špatně a snažte se to eliminovat.

Tak jako u každého jiného problému i u kruhů pod očima musíme být opatrní, protože zabarvení pod spodními víčky může signalizovat závažnější problém. V případě dlouhodobé a marné snahy kruhů se zbavit, navštivte raději lékaře. Jaké možné zdravotní problémy můžou kruhy pod očima předznamenávat? Patří sem narušená činnost štítné žlázy, špatně fungující metabolismus či onemocnění některých orgánů, např. srdce, ledvin, jater či střev.

Nejrychlejší pomocí v boji s kruhy pod očima je chlad, takže stačí použít cokoli studeného, chladivého a osvěžujícího. Jednou z možností je například kostka ledu, kterou přiložíte a jemně vmasírujete. Zajímavým řešením, které vám pomůže rozjasnit vaši pleť v oblasti očí, je kávová lžička. Fígl tkví v tom, že ji vložíte na pár minut do lednice a pak ji přiložíte na celé oko. Praktickým pomocníkem jsou sáčky od zeleného či heřmánkového čaje. Po tom, co dopijete čaj, vložíte sáčky do mrazáku, a stejně tak jako v případě kávové lžičky, je přiložíte na oči. A v neposlední řadě zafungují i klasické plátky salátové okurky.

Jakým způsobem chlad pomáhá?  Pokožka se díky němu rychle prokrví. Bohužel se tyto rady a triky nedají používat každý den, jestliže se s nimi stýkáte několikrát týdně po delší dobu je nutné zvážit více možností.

Nevyhnutelná změna životního stylu? Drahý kosmetický přípravek? Já vám radím: „Začněte od základu.“

Rada č. 1 – voda voděnka

Základem státu je rodina, základem výživy a zdravého stylu je voda a dostatečný pitný režim, do kterého se nepočítá káva, černý čaj a alkohol. Všechno prostě souvisí se vším. Nedodáte-li tělu dostatek tekutin, zhorší se činnost ledvin, které přestanou zadržovat vodu v těle.

Rada č. 2 – doplňte železo

Rada č. 3 – není krém jako krém

Krémy, které používáte, by měly být specificky zaměřené na oblast, na kterou je používáte. Například ve speciálních nočních krémech musí být vitamin K a C. Nevhodné krémy pak způsobují stárnutí.

Rada č. 4 – hýčkejte se a dopřejte si masáž

Běžte do kosmetického salónu, nebo si masáž udělejte sami, a to buď poklepáváním bříškem prstu, nebo krouživými pohyby.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.