Léto přeje plavkám. Abychom ale mohly odhalit svá těla a ukázat je i v odvážně střižených kalhotkách, nejprve se potřebujeme zbavit nehezkých chloupků. Jednou z metod, jak odstranit chloupky na intimních partiích, je brazilská depilace. Co obnáší? Je účinná?

Tělo bez chloupků je v létě nutností. Možná už vás nebaví holit si každé dva tři dny vaše intimní partie, na nichž tak rychle naroste ochlupení znovu. Navíc častým holením se kůže dráždí a může být zarudlá. Alternativou holicího strojku je brazilská depilace, která odstraňuje ochlupení na nejcitlivějších místech.

Jak probíhá brazilská depilace

Brazilská depilace se provádí cukrovou pastou nebo voskem. Princip je v podstatě podobný tomu, jako při odstraňování chloupků voskem na nohou. Jenže v případě brazilské depilace se vše týká našich intimních partií.

Pravá brazilská depilace znamená, že vám kosmetička odstraní veškeré ochlupení. V České republice je ovšem módní ponechávat si malý proužek nebo trojúhelníček chloupků a salóny krásy těmto požadavků vycházejí vstříc.

Brazilská depilace: Výhody a nevýhody

Výhodou brazilské depilace je, že vás zbaví chloupků až na měsíc (záleží na tom, jak rychle vám rostou). Velkou nevýhodou je ovšem bolest. Ta je samozřejmě také individuální. Někdo brazilskou depilaci přečká v pohodě, někdo na ní po bolestivé zkušenosti zanevře.

Důležité je, abyste si na brazilskou depilaci nechala dostatečně narůst chloupky. Pokud totiž budou moc krátké (pár dnů staré), tak se brazilská depilace vůbec nemusí podařit, protože vosk nebo cukrová pasta nezachytí všechny chloupky. Chloupky by měly být dlouhé alespoň půl centimetru.

Průběh brazilské depilace

Brazilská depilace trvá asi čtvrt hodiny. Kosmetička nejprve nanese cukrovou pastu nebo vosk na intimní partie a na něj pak přitiskne pruh látky a rychlým pohybem proti růstu směru chloupků látku strhne. Nakonec je na depilované partie nanesen zklidňující olejíček a jsou zasypány dětským pudrem.