Každá žena touží po krásných a zdravých vlasech. Bohatá hříva lesklých vlasů představuje synonymum ženskosti. Vídáme to dennodenně – v magazínech, na přehlídkových molech, v reklamách a celkově v televizi – šlechtěné a opečovávané vlasy, po kterých pak toužíme. Některé z nás však neměly takové štěstí a jejich vlasy se ničí. Místo výše popsané krásné hřívy pak takové ženy mají na hlavě rozčepýřené hnízdo neposedných pramínků, jež působí divočeji než divoce. Pokud mezi takové ženy patříte, tak nevěště hlavu, poradíme vám, co s tím.

Každý nedostatek a každá chyba na kráse se dá napravit. Stačí dodržovat jen pár pravidel a vyzkoušet pár tipů a i s té nejzplihlejší hřívy poškozených vlasů se dá vykouzlit nádherná a hlavně zdravá kštice, kterou vám bude závidět každá druhá žena.

Proč jsou naše vlasy poškozené?

Máte poškozené vlasy? Jsou slabé, roztřepené a působí jako chemlon? A víte, proč tomu tak je? Víte, co vašim vlasům škodí? Nehledejte v tom žádné těžkosti. Ve své podstatě je to jednoduché. Našim vlasům vadí vše, co vadí celkově našemu zdraví. Jedná se tedy o kouření, nedostatečný jídelníček, chybějící vitamíny, špatný pitný režim či popíjení velkého množství alkoholu. Pro vlasy speciálně platí i kategorie neblahých vlivů v rámci naší péče. Máme na mysli přílišné barvení, fénování či žehlení, používání nevhodné vlasové kosmetiky či aplikování přehnaného množství tužidel, laků a celkově stylingových přípravků.

Co našim vlasům pomáhá?

Stejně tak, jak je důležité znát to, co našim vlasům škodí, je důležité znát i to, co našim vlasům svědčí. Často se jedná o protiklady výše uvedeného, takže se například vyvarujte cigaretám, velkému množství alkoholu či přílišnému tepelnému upravování vlasů za použití stylingových přípravků. Upravte si jídelníček, tak aby obsahoval vyváženější stravu. Dodržujte pitný režim a ve svém obchodě si vyberte kvalitnější kosmetiku určenou pro poškozené vlasy.

Kondicionér je základ

Poškozeným vlasům svědčí hlavně vhodný kondicionér. Je to proto, že šampón vlasy otevře, aby z nich mohl vymýt špínu, a bez použití kondicionéru zůstanou vlasy otevřené. To až kondicionér vlas uzavře, aby se do něj nemohla dostat špína, která tak zůstává jen na jeho povrchu. Pokud vaším vlasům kondicionér nesvědčí, pak si jej zkuste vtírat jen do konečků vlasů. Kondicionér navíc usnadňuje rozčesávání vlasů, které taktéž nedělá některým typům vlasů dobrotu. Co se týče kosmetiky celkově, dobře vám a hlavně vaším vlasům udělá kosmetika obsahující keratin.

Nadstandardní péče

Určitě vám pomůže nadstandardní péče, tedy péče obsahující něco víc než jen šampon a kondicionér. Vaše vlasy si jednou za čas zaslouží i balzám či uklidňující a pečující masku na vlasy. Takovou masku si můžete vyrobit i sama doma (na našich stránkách najdete i články přímo s recepty na hydratační a pečující masky). Stejně tak vám poslouží i zábaly, například kopřivový či heřmánkový.

Další články z rubriky

Štítky: ,

Komentáře uzavřeny.