Snad každá malá dívenka toužila po dlouhých vlasech, jako mají princezny v pohádkách. Když se však z těch malých dívenek stanou velké ženy, začnou přemýšlet trochu jinak. Dlouhé vlasy jsou sice krásné a dá se z nich učesat velké množství účesů, na druhou stranu jim občas chybí šmrnc. Dlouhé vlasy dokážou být zcela bez života a fádní, proto je potřeba oživit je stylovými střihy. Čtěte dál a nechte se inspirovat trendy střihy pro dlouhé vlasy.

Přemýšlíte nad oživením vašeho účesu? Abyste oživila svoje dlouhé vlasy a dodala jim šmrnc, nemusíte zakročovat příliš radikálně. Stačí, když si vlasy necháte trochu sestříhat, prostříhat nebo je doplníte ofinou či parkou. Velmi oblíbeným trendem poslední doby jsou asymetrické účesy, u kterých se doporučuje vybírat takové účesy, které se dají snadno upravit.

Dlouhé vlasy jsou velmi ženské, něžné a vytváří dojem hvězdného looku. Včetně toho mají množství dalších výhod. Například se s nimi dá pracovat, můžete si z nich vytvořit drdoly, copy i culíky, zkrátka jakýkoli účes budete jen chtít. Dlouhé vlasy přitáhnou pohledy a navíc odpoutají pozornost od problémových partií nebo menších chybiček.

Střihy pro vlnité vlasy

Vlnité vlasy jsou krásné, působí vášnivě a žena s vlnitými vlasy ukrývá mnoho sex-appealu. Problém je však v tom, že nemá cenu je nijak upravovat. Jedinou možností je razantní změna účesu, například z dlouhých vlasů na mikádo. Pokud si však chcete ponechat svoje vlasy krásně dlouhé, pak si svoje vlny jen prostříhejte, abyste je provzdušnili a odlehčili.

Vlnité vlasy jsou natolik krásné a stylové, že nemá cenu je nijak měnit. Stačí si je jen pravidelně upravovat. Na prsty si nanést kapku oleje či gelu a jím pak pročísnout prameny vlasů.

Malá změna v podobě ofiny či patky

Pokud chcete zanechat střih svých vlasů, ale toužíte po oživení, pak můžete zkusit ofinu nebo patku. Patka zjemní vaše rysy, proto ji doporučujeme hlavně dámám s hranatým obličejem. S ofinou je to trochu horší, ta na rozdíl od patky nesluší každé dámě. Určitě by si ji neměli pořizovat slečny s kulatým obličejem, neboť ofina jejich obličej ještě více zakulatí.

Sestříhané střihy pro dlouhé vlasy

Skvělou volbou jsou sestříhané vlasy. Vlasy si můžete nechat sestříhat po celém objemu hlavy nebo jen v partiích u obličeje, kde vám sestříhané vlasy krásně orámují obličej.

Symetrický střih

Jedním z možných střihů, který však bude slušet hlavně štíhlým ženám, jsou dlouhé vlasy zastřižené po celé šířce vlasů do roviny.

Asymetrický střih

Asymetrické střihy v současnosti hodně letí. Donedávna byly typické hlavně pro krátké vlasy, nyní se však začaly aplikovat i na vlasy dlouhé. Asymetrická může být pouze ofina či celá délka vlasů, kde jedna strana je střižená například na mikádo a druhá dosahuje pod lopatky.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.