Podkova je nestárnoucím střihem, který stále letí. Do módy vešel v novém tisíciletí, rovnou se stala symbolem 21. století a svoje místečko na výsluní si stále udržuje. Není se čemu divit. Podkova je šik, elegantní a jako asymetrický střih může být i extravagantní.

Jak již bylo řečeno, podkova se stala symbolem počátku 21. Století. To však nemění nic na tom, že rok od roku je stále oblíbenější. Otázkou je, jestli jí to není na úkor, neboť z rebelantského a extravagantního trendy účesu se stal účes pro každodenní nošení.

Střih alá mikádo

Podkova je střih ve stylu mikáda. Je tedy určen pro kratší a polodlouhé vlasy. Klasická podkova je typická vystříhaným temenem hlavy, tím pádem je zřejmé, že jde o kratší sestřih. S ohledem na délku se hodí hlavně dámám, kterým vlasy nenarůstají do závratných délek, nebo dámám s jemnými vlasy.

Jak podkova vypadá?

Možná je to trochu zvláštní otázka. Všichni přeci víme, jak podkova vypadá. Na druhou stranu, co si představujete pod účesem ve tvaru podkovy?

Jak jsme uvedli výše, jde o účes ve stylu mikáda. Tento střih je typický dvěma rysy. Za prvé, vlasy v týle jsou podstatně kratší, než zbytek účesu. Za druhé, od týla k čelu se délka vlasů prodlužuje. Vzniká tak stupňovitý účes, kdy vlasy u obličeje jsou nejdelší a volně padají do tváří.

Pro koho se účes hodí?

Otázka, pro koho se účes hodí, je velmi sporná. Samozřejmě může slušet naprosto komukoli. Problém je však v tom, že tento účes si v době jeho největší slávy oblíbily dámy všeho věku, všech možných tělesných proporcí a všech typů tvaru obličeje.

Pokud nad podkovou přemýšlíte i vy, pak raději dbejte na názor vaší kadeřnice, se kterou máte dobré zkušenosti a věříte jí. Dnešní kadeřnice by vám měly umět poradit a říci vám, jaký účes by vám slušel.

Jak si účes upravovat?

Ač se to nezdá, podkova je trochu náročnější na úpravu. Musíte si dát pozor na to, zdali jste si nepřeleželi zadní stranu účesu, rozumějte týl s kratšími vlasy, které jsou více poddajné. Protože tento účes volí hlavně dámy s jemnějšími vlasy, musí se ženy více starat o objem účesu. Je totiž pravděpodobné, že by mohli přední prameny podkovy působit až urousaně.

Dbejte tedy na foukání, žehlení či upravování stylingovými přípravky.

A co kulatý obličej?

Často se ženy ptají, zdali se podkova hodí i pro kulatý obličej. Pravdou je, že pokud máte husté kadeře, pak i vy (dámy s kulatým obličejem) můžete volit podkovu. Pokud však máte jemné vlasy a kulatý obličej, pak se podkově raději vyhněte, protože by mohla kulatost tváří zvýraznit.

Další články z rubriky

Štítky: , ,

Komentáře uzavřeny.