Lidé svoji povahu a styl rádi vyjadřují svým vzhledem. Různě se oblékáme, různě se češeme, různě se malujeme či obouváme a výsledkem je specifický styl, který utváří celkový odraz osobnosti člověka. Jedním z takových specifických módních stylů vyjadřujících osobnost člověka je EMO styl. Pojďme se tedy společně podívat, jaké EMO účesy k tomuto stylu patří.

Emo styl je vyjádření pocitů, osobnosti a hlavně emocí člověka. K EMO stylu patří černé oblečení, černé nehty, tmavé malování očí a patky do čela. V našem článku se však podíváme pouze na jednu ze složek celkového EMO stylu, a to EMO účesy. Pojďme se proto společně podívat, co všechno k EMO účesům patří a čím se vyznačují.

Čím se EMO účesy vyznačují?

EMO účesy jsou specifické hlavně černou barvou. Skrze černé prameny sem tam vykukuje i světlejší a barevný proužek, například růžová či modrá. Na druhou stranu ani tmavá barva nemusí být pravidlem. V dnešní době jsou časté i platinově blond vlasy s růžovými proužky. Většinou se však i světlé barvy podbarvují tmavou barvou, která kontrastuje s blond odstínem.

Co se střihu týče, bývají EMO vlasy často sestříhané a střapaté. Díky tomu se dají lépe tupírovat. Právě zmíněné tupírování je dalším specifikem EMO účesů. Účes by měl být na vrchu hlavy objemný, ale konečky účesu by měly být rovné a volně splývavé. EMO účesy vycházejí z punkového stylu, ale jde o samostatný styl.

Jak si EMO účes učesat?

Pokud si chcete EMO účes učesat sama doma, pak vám bude stačit jen trocha šikovnosti. Potřebovat budete tupírovací hřeben, stylistické přípravky a pinetky do vlasů. Pokud chcete účes dovést k dokonalosti, pak si obarvěte vlasy na černo, sestříhejte je do postupného účesu a hlavně si ustřihněte patku. Vlasy můžete i sem tam prosvětlit a obarvit na růžovo či jinou pastelovou barvičku.

Následně vám stačí do vlasů vetřít tužidlo, vlasy natupírovat na temeni hlavy a následně je zafixovat silným lakem na vlasy. Včetně toho si sčešte patku do čela a překryjte jí jedno oko. Ženy s EMO účesy si do vlasů často aplikují i různé doplňky, jako jsou výrazné čelenky s mašlemi nebo sponky s výrazným zdobením.

Tipy na EMO účesy

Klasický EMO účes byl popsán výše. Jeho základem je patka a tmavá barva, která však nemusí být pravidlem. Patka je však hlavním prvkem EMO účesů. Patku si můžete ostříhat sama doma nebo si ji můžete nechat ostříhat od profesionálů v kadeřnictví.

Klasický účes však můžete doplnit i o barevný proužek, o kterém jsme výše již mluvili. Barevný proužek v pastelových odstínech dodá vašim vlasům na extravaganci a originalitě a bude svědčit o vaší kreativitě.

Učesat si můžete i zajímavou kombinaci rovných a vlnitých vlasů. Je jen na vás, jestli necháte jeden proužek rovný a druhý navlníte, nebo necháte kořínky vlasů rovné a konečky navlníte.

Další články z rubriky

Štítky: ,

Komentáře uzavřeny.