Nechcete vypadat jako oškubané kuře, dáma s myšími ocásky namísto vlasů? Nechcete za dvacet minut práce platit nemalé peníze? Pak se můžete ostříhat sama doma. Říkáte, že nevíte jak na to? Pak si přečtěte tento článek, ve kterém najdete návod, jak se ostříhat.

Taky se vám již někdy stalo, že jste odcházela od kadeřníka s hraným úsměvem na tváři, za nímž se však skrýval nemalý vztek? Však to jistě každý z vás někdy zažila. Často se totiž stává, že kadeřnice češou a stříhají momentální trendy všem věkovým kategoriím a tvarům tváří i postav bez ohledu na to, že jim účes dost pravděpodobně nebude ani slušet. Mnohdy se také stane, že údajný trend přetrvá v kadeřnictví ještě několik let, takže z kadeřnictví odcházíte s kreací, která je již pět let z módy.

Na druhou stranu bych řekla, že v dnešní době se to již mění, ale to byste si museli zajít do lepšího kadeřnictví. Jenže v takovém kadeřnictví se vám nechce platit pět set korun za přistřihnutí konečků, které je hotové za dvacet minut.

Pokud tedy nechcete platit nekřesťanské peníze nebo vypadat jako oškubané kuře, ostříhejte se sama doma.

Základem je šikovnost

Pokud o sobě víte, že máte obě ruce levé, nejdou vám ruční práce nebo nevíte co s nůžkami. Pak to nemusíte vzdávat, můžete si na pomoc zavolat kamarádku, která vám s tím určitě ráda pomůže.

Rozmyslete si, co chcete

V první řadě si rozmyslete, co chcete, tedy do jaké změny chcete jít. Pokud chcete ostříhat ofinu nebo konečky, pak to jistojistě zvládnete sama. Pokud chcete radikálnější změnu, opět radíme, abyste si na pomoc pozvali kamarádku.

Dobré náčiní

Potřebovat budete vhodné náčiní, tedy ostré nůžky. Pokud se chcete stříhat pravidelně, pořiďte si pravé kadeřnické nůžky. Pro některé střihy můžete využívat i holicí strojek. Hodit se vám bude samozřejmě hřeben a možná i spony.

Mokré, či suché?

Otázkou také je, zdali si stříhat vlasy mokré, či suché. Lepší bývají samozřejmě mokré, protože jsou poddanější. Na druhou stranu u suchých vlasů budete mít větší představu o tom, jak bude účes vypadat a se zastřihnutím to nepřeženete.

Jak na stříhání dlouhých vlasů?

V první řadě si vlasy vykartáčujte, aby byly hladké a rovné. Použít můžete speciální olej. Následně se předkloňte a ve středu čela sepněte vlasy do culíku (díky stíhání v culíku budou vlasy přirozeně sestříhané). Následně si určete délku střihu.

Pokud například chcete, aby první vrstva vlasů končila u brady, pak si určete délku změřením vzdálenosti od gumičky k místu, kde mají vlasy končit. Následně stejnou vzdálenost aplikujte na vlasy v culíku, a to opět od gumičky po vlasech dále.

Po změření délky ustřihněte culík přesahující zmíněnou délku. Následně změňte úchop nůžek a vlasy tupým koncem prostřihněte (tak jak se zastřihává holicí štětka). Pak jen sundejte gumičku a vlasy pročechrejte.

Jak na stříhání mikáda?

Sepněte se vlasy do plastové spony, která se používá na sepínání plastových sáčků, nebo využijte jinou dlouhou a rovnou sponu. Do spony pak sepněte všechny vlasy, tak aby byly rozprostřené. Následně sponu sesuňte do místa, kde chcete, aby vlasy končily. Vezměte elektrický holicí strojek a jeďte po hraně spony, tak aby odpadaly vlasy přesahující sponu.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.