Pokud nechcete neustále nosit jen rozpuštěné vlasy a nudné účesy, pak si sem tam určitě učešete culík, drdol nebo cop. Mezi ty zajímavější, stylové a zároveň trochu složitější účesy patří copy, například rybí či francouzský cop. O rybím copu jsme si povídali v předchozím článku a dnes si proto popovídáme o francouzském copu. Chcete se naučit plést francouzský cop? Určitě čtete dál. Ukážeme vám, jak si uplést dvě různé varianty francouzského copu.

Letošním trendem v účesech jsou copy na všechny způsoby. Ať už si učešete klasický, rybí nebo francouzský cop, budete vypadat stylově a všude budete za hvězdu. Copy jsou velmi praktickým účesem, který si můžete učesat na různé příležitosti – ke sportu, na domácí nošení, do práce i do školy či dokonce na ples nebo jinou formální záležitost.

V našem článku si ukážeme, jak si uplést francouzský cop. Zkušenější a trpělivější slečny a ženy si mohou níže popsané copy učesat i v různých variacích, například cop opletený kolem hlavy, dva zbíhající se copy, cop pletený od šíje směrem nahoru (k temeni hlavy, kde cop zakončíte drdolem), atd.

Klasický francouzský cop

První variantou francouzského copu je cop s hladkým vzorkem. U tohoto copu si rozdělíme vlasy na temeni hlavy do tří pramínků. První z nich překládáme, přes druhý překládáme ten první pramen a třetí pramen zůstává volný a následně jím zahajujeme další „kolo“.

1. V první řadě si na temeni hlavy oddělte od zbytku vlasů jeden pramen, který následně rozdělíme do tří pramínků.

2. První pramen (například nalevo) přeložíme přes prostřední pramen.

3. Pak vezmeme pramen vpravo a opět jej přeložíme přes prostřední.

4. Vždy při překládání střídáme pramen vlevo a pramen vpravo. Při přeložení pramenu k němu přidáme tenký pramínek z volně spuštěných vlasů. To znamená, že jakmile přeložíme levý pramen přes prostřední, přidáme k němu tenký pramínek z volných vlasů a získáme tak trošku silnější pramen. Stejně tak postupujeme i u pravého pramenu a následně až ke konci šíje, dokud nezapojíme všechny volné vlasy.

5. Jakmile nemáte volné vlasy a dostanete se k šíji, pokračujete klasickým copem, který na závěr zagumičkujeme.

Obrácený francouzský cop

U této varianty copu cop výrazně vystupuje. Způsob zaplétání obráceného francouzského copu je v podstatě stejný jako u klasického francouzského copu. Rozdíl spočívá v tom, že překládané prameny nepřekládáme přes prostřední pramen, ale podkládáme jej pod prostředním pramenem.

1. Opět začneme rozdělením jednoho pramene vlasů na temeni hlavy na tři tenčí pramínky.

2. Vezmeme pramínek nalevo, který protáhneme pod prostředním pramenem a ke kterému na pravé straně hlavy přidáme pramínek z volných vlasů.

3. Stejně postupujeme u pravého pramene. Protáhneme ho pod prostředním pramenem a přeložíme k němu pramínek volných vlasů vlevo.

4. Takto pokračujeme, dokud máme volné vlasy, a následně pleteme klasický cop a zagumičkujeme.

Chcete jen trochu trpělivost a cop se do chvilky naučíte. Určitě to stojí za to!

Další články z rubriky

Štítky: , , , , ,

Komentáře uzavřeny.