Celulitidě se také říká pomerančová kůra – a je více než jasné proč. Hrbolky a promáčkliny na kůži nevypadají vůbec hezky! Proč celulitida vzniká a jak na ni?

Celulitida trápí především ženy. A to nikoli jen ty starší. Možná jste si také všimli, že se celulitida objevuje i na těle mladých štíhlých dívek. Souvisí to se současným životním stylem a s potravou, kterou přijímáme.

Celulitida: Jak vzniká?

Celulitida

Celulitida

Celulitida vzniká při větší vrstvě tuku, kterou tělo již nezvládá prokrvovat. Příčinou je špatná funkce lymfatického systému a nedostatečně fungující metabolismus tuků. Tukové buňky se pak usazují jako hrudky pod kůží, a tak vzniká známá pomerančová kůže.

To, že je celulitida nehezká, je fakt. Otázkou proto je, jak na ni? Pro správné odstranění celulitidy je důležité určit, v jaké fázi se nachází. Při počáteční fázi celulitidy není vidět, ale nesrovnalosti se na kůži objeví, pokud ji stisknete. Další fáze nastává ve chvíli, kdy se celulitida objeví např. při sezení, kdy se kůže zmáčkne. Nakonec je celulitida viditelné v jakékoli poloze (chůze, stání, sezení).

Celulitida: Jak na ni?

Jak tedy na celulitidu? Pokud jste zatím ve fázi, kdy celulitida není vidět (objeví se pouze při stisknutí kůže), zkuste změnit svůj životní styl. Zapomeňte na „zázračné“ masti nebo pilulky, které stejně nefungují. Začněte se více hýbat a zdravěji jíst. Co to znamená v praxi?

  • Hýbejte se. Začněte s nějakým aerobním cvičením (aerobik, zumba, jízda na kole) a přidejte i posilování.
  • Zapomeňte na tučná jídla, sladkosti a vše smažené. Jezte zeleninu a jídla bohatá na vlákninu. Jezte menší porce 5 x denně. Uvidíte, jak vám taková změna rozpumpuje metabolismus.
  • Pijte! Každý den vypijte dva litry vody denně. Místo sladkých nápojů si dejte neslazený bylinný čaj.
  • Zapomeňte na kouření, nadměrný přísun alkoholu i kávy.
  • Vyzkoušejte masáže. Nemusíte za ně dávat nehorázné peníze v kosmetickém studiu. Stačí, pokud si do vany pořídíte hrubou žínku a při každém koupání se budete masírovat. Při vyšším stádiu celulitidy vyzkoušejte lymfatickou masáž.
  • Dopřejte si očistnou kúru, aby se váš organismus zbavil toxických látek. Běžně se očistné kúry drží jeden týden, kdy budete jíst pouze zeleninu, ovoce nebo budete pít ovocné šťávy. Později do jídelníčku postupně zařadíte celozrnné pečivo, rýži, bílé maso.

Odstranění celulitidy chce trpělivost. Nevznikla ze dne na den, stejně tak se jí za den nezbavíte. Obrňte se proto trpělivostí a vydržte – výsledek bude stát za to!