Objevily se vám v těhotenství strie? Nebo jste jen přibrala a řešíte stejný problém? Strie jsou nepříjemnou záležitostí a mohou nás pěkně potrápit. Jednou z účinných metod, jak s nimi bojovat je krém na strie.

Strie jsou v podstatě malé jizvičky, které ovšem nevznikají na povrchu kůže, ale popraskáním elastických vláken pod povrchem kůže. Kůže je pružná, a pokud přirozeně rosteme, rozpíná se a natahuje. Někdy se ale stane, že rychle přibereme (např. v těhotenství) a kůže popraská. Příčinou vzniku strií mohou být i hormonální změny (např. při menopauze).

Krém na strie: Účinné řešení?

Strie nás sice neohrožují na zdraví, ale pro řadu žen představují noční můru a velký kosmetický problém. Pokud vás strie trápí, je řešením krém na strie, který zakoupíte v lékárnách i v internetových obchodech. Značek krémů na strie se prodává více a jejich účinnost je více méně podobná.

Při aplikaci krému na strie se ale obrňte trpělivostí. Účinkovat začíná asi po dvou měsících. Pokud jste tedy těhotná a hrozí vám vznik strií, vyplatí se své tělo pečlivě sledovat a začít krém na strie natírat včas.

Co ještě kromě krému na strie?

Pokud strie jednou vznikly, je téměř nemožné se jich zcela zbavit. Natírání kůže krémem na strie je velmi účinný způsob, jak strie odstranit, je však dobré podpořit léčbu strií i dalším způsobem.

Při zvýšeném riziku vzniku strií (těhotenství, obezita, hormonální změny) dbejte na dostatečný přísun tekutin. Vypít byste měli 2,5 až 3 litry čisté vody denně, popř. neslazených bylinných čajů. Do jídelníčku zařaďte hodně zeleniny a ovoce, abyste zvýšili přísun vitamínů.

Striím můžete zabránit také tím, že si budete hlídat svoji váhu. V těhotenství i v jiných obdobích dbejte na to, abyste skokově nepřibrali. To se netýká jen těhotných žen nebo obézních lidí, ale také sportovců, kteří posilují a všemi možnými prostředky se snaží podpořit růst svalů.

Na strie pomáhají také masáže postižené kůže – například mořskou houbou nebo drsnou žínkou. Po takové koupeli ale nezapomeňte strie opět natřít krémem na strie.