Plísně na pokožce se mohou objevit u člověka z různých příčin. Léčba se většinou táhne delší dobu.

Jak chytneme plísně na pokožku?

Plísně na pokožce se většinou objeví po návštěvě společných sprch, bazénu atd. Chodí tam lidé, kteří mají na nohách plísně a tyto plísně se pak mohou přenést i na jiné osoby. Zejména lidi se slabším imunitním systémem, pak začnou trápit plísně na pokožce.

Co vyvolává plísně na pokožce?

Za plíseň na kůži může většinou kvasinka. Přesněji kvasinka Candida Albicans. To je nejčatější druh kvasinek, ale existují i další druhy různých kvasinek. Kvasinky jsou vlastně plísně. Plísně mají rádi zejména vlhko a teplo, tam se jim daří a mohou se dále velmi rychle množit.

Plísně se přenesou často ne nechty

Pokud se objevila plíseň na nohou, tak je třeba jí začít rychle léčit, jinak hrozí přesun plísni na nehty. A to zejména na nehty na nohách, ale může se objevit i plíseň na nehtech na rukou. Plísním na nehtech se říká také onchomykóza. Velmi špatné se léčí a často se vrácí, takže léčba je většinou opravdu hodně úmorná.

Příčiny plísní na pokožce

Plísně na pokožce se častěji objevují u lidí, kteří trpí cukrovkou (mrkni také na článek cukrovka příznaky). Dále se objevuje častěji také u lidí, kteří trpí obezitou. Čatější je také po dlouihém používání antibiotik. Často příčinou je také silně oslabený imunitní systém, například díky dlouhé operaci, kdy musela být silná narkóza.