Slinivka je pro lidské tělo velmi důležitá. Bohužel i slinivku břišní postihují různé nemoci. Ať už to jsou zánět slinivky nebo rakovina slinivky či se může objevit cysta na slinivce. Řekneme si projevy nemoci slinivky a řekneme si jak bolí slinivka břišní.

Slinivka -co všechno dělá?

Slinivka břišní je sice malý lidský orgán, ale má v těle spoustu důležitých funkcí. Podílí se na výrobě různých trávicích enzymů, které jsou nutné pro správné strávení potravy. Dochází tam k také vytváření inzulínu, který je velmi důležitý při trávení sacharidů a cukrů. Slinivka břišní je tedy velmi důležitá, hlavně z pohledu správného trávení jednotlivých složek potravy.

Akutní zánět slinivky a projevy

Pokud se jedná o akutní zánět slinivky, tak se objevuje velmi silná bolest břicha. Objevuje se také nucení na zvracení nebo zvracení, další příznaky jsou popsány uvnitř článku slinivka břišní příznaky. Je třeba rychle vyhledat lékařskou pomoc.

Chronický zánět slinivky břišní

Pokud se jedná o chronický zánět slinivky břišní, tak jsou všechny příznaky o hodně mírnější než u akutního zánětu slinivky břišní. Trápí nás však neustále po delší dobu. Přesně jsou příznaky popsány uvnitř článku slinivka břišní příznaky. Chronický zánět slinivky břišní se může objevit s důvodu špatné léčby akutního zánětu slinivky.

Další potíže se slinivkou

Mezi nemoci slinivky nepatří pouze zánět slinivky, ale také třeba vytvoření cysty na slinivce. Což často souvisí se zaneseným organismem. Stále častější je také rakovina slinivky břišní. To je vůbec nejhorší rakovina co může být, největší procentuální úmrtnost. Na rakovinu slinivky zemřel například Steven Jobs.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.