Přeskakování srdce je docela častý problém spojený se srdcem. V článku se zaměříme i na další problémy se srdcem. Srdce je pro nás totiž životně důležitý orgán, který musí neustále okysličovat celé tělo.

Přeskakování srdečního rytmu

U normálního člověka má srdce pravidelný rytmu, někteří lidé však zaznamenávají často v rytmu přeskakování. Toto přeskakování srdce je vždy velmi nepříjemné a potřebujete to odborné vyšetření od lékaře, který to pak může posuzovat dále a blíže. Někdy se objevuje také bušení srdce a to z ničeho nic.

Vyšetření lékaře

Každý starší člověk, kterému je více než 50 let by si měly i preventivně zajít na prohlídku a řádné vyšetření srdce k odbornému lékaři na odborné pracoviště. Při vyšetření se často dělá také ekg křivka a další nutná vyšetření. Které budou vypovídat o stavu vašeho srdíčka. Někdy se testuje i srdce v zátěži.

Píchání u srdce

Někteří lidé také pociťují pocit píchání u srdce, ten pocit je pro ně vždy velmi nepříjemný a dokáže je to pořádně vyděsit. Pokud se to stalo opakovaně, tak je nutné navštívit lékaře, který se na to blíže podívá. Příčiny toho proč vás píchá u srdce mohou být různé, doktor odhalí tu přesnou a určí případnou léčbu.

Další problémy se srdcem

Objevuje se také nedomykavost srdeční chlopně, hodně lidí má problémy také s krevním tlakem. Ať už se jedná o vysoký krevní tlak nebo naopak nízký krevní tlak. Některé lidi zase trápí kolísavý krevní tlak, když jsou až do mdlob.