Uretritida je latinský název pro zánět močových cest neboli pro infekci močových cest. Mezi příznaky infekce močových cest patří potíže při močení. Pocit neúplného vyprázdnění.

Co je to Uretritida?

Latinsky umí v České republice většinou pouze lékaři. A ti ví, že latinsky Uretritida znamená zánět močových cest. Zánět močových cest je častější u žen, u mužů je o hodně méně častý. Je to díky rozdílné anatomii muže a ženy. Může se objevit jak u dětí, tak také u dospělých osob. Častější je u osob, které mají oslabenou imunitu. Infekce močových cest je většinou díky vlastním fekální flóře, který vnikne tam kde nemá co dělat. A z toho pak je ta infekce močových cest.

Infekce močových cest: Příznaky a projevy

Mezi hlavní příznaky patří silné bolesti nad stydkou sponou. Mezi další příznaky patří krev v moči a obtíže při močení. Může to být zejména pocit řezání při močení. Další projevy a znaky jsou podrobněji popsány uvnitř článku zánět močových cest příznaky. Takže se tam určitě mrkněte.

Léčení

S léčením by jste neměly v žádném případě otálet. Hrozí totiž přechod zánětu níže a může vzniknout zánět ledvin. A zánět ledvin je už hodně nebezpečný. Je třeba tedy ihned zajít k lékaři. V žádném případě by jste zánět močových cest neměly podceňovat, nebo se ho snažit léčit pouze doma. Vždy je třeba navštívit lékaře.

Chronický zánět močových cest

V případě špatné léčby hrozí chronický zánět močových cest. Zánět pak není tak intenzivní, ale trápí nás pořád. Akutní zánět tedy určitě nepodceňujte. Stejně tomu je, když máte zánět močového měchýře.

Infekce močových cest jsou dnes také více rozšířené, díky tomu, že je móda mít odhalené záda. Ale trpí nejen močové cesty, ale také vaječníky. A ženy se pak diví, že jsou stále častěji neplodné.