Známe to všichni: Když se ohlásí návštěva, nejednou je třeba uklidit, připravit pohodlné posezení a samozřejmě i něco k snědku. Právě s jídlem bývají největší problémy. Chtěli byste se před návštěvou blýsknout a přichystat vašim hostům neobyčejné pohoštění? Máme pro vás hned několik velmi zajímavých tipů.

Když přijedou jen na pár hodin

Pokud se vám ohlásí návštěva jen na odpolední kávu, určitě vás jako první napadne udělat chlebíčky nebo jednohubky. Je to klasika, která neomrzí, ale současně také nikoho nenadchne. Chcete-li být kreativní, vyzkoušejte šneky z listového těsta, nebo roládu ze špenátu plněnou uzeným lososem. Na stole budou vypadat skvěle i slané muffiny, lahůdkou nejen pro oko jsou plněná vajíčka nebo aspiková vejce. Všechny tyto recepty jsou velmi snadné a poměrně rychlé. Pokud máte domácí udírnu, zkuste kromě klobásek vyudit také sýr.

Inspirace k obědu či večeři

Jestliže budete návštěvu hostit na oběd nebo i na večeři, je třeba nad skladbou menu více přemýšlet. Zatímco na stole při malém pohoštění je více věcí, takže pokud někdo něco nejí, může si vzít cokoliv jiného, u velkého teplého jídla to neplatí. Není vůbec nic zlého na tom, když se návštěvy ještě před příjezdem zeptáte, zda dané jídlo jí či nikoliv. Doporučujeme připravit česká tradiční jídla, na která se dnes tak trochu zapomíná. Je to například játrová omáčka z vepřových jater, plíčky na smetaně, plněné papriky apod. Nezapomeňte se ukázat v tom nejlepším světle – hosty může na talíři překvapit třeba domácí houskový kynutý knedlík.

Co k pití?

Vaše skvělé jídlo by mělo být doplněno vhodným pitím. Určitě se neomezujte jen na jeden nápoj. Ženy dávají většinou přednost vínu, muži si rádi otevřou pivo. Opět není na škodu se návštěvy před příjezdem zeptat, jaké pití máte připravit. Mějte připraveny alkoholické i nealkoholické nápoje, překvapit můžete míchanými drinky.

Další články z rubriky

Komentáře uzavřeny.