Akné není nic příjemného. Pupínky na tváři nebo na těle nás mohou pěkně pozlobit. Trápí vás akné, ale přípravky z drogerie nezabírají? Podívejte se na naše tipy, jak na akné!

Pleť je ukazatelem naší životosprávy i vnitřního rozpoložení. Je známé, že například opary se objevují, když je člověk vyčerpaný nebo mu chybí důležité vitamíny. Stejně tak akné souvisí s naším životním stylem. Pokud se ládujete sladkostmi nebo přesoleným jídlem, připravujete pupínkům skvělé zázemí.

Jak na akné? Zdravá strava!

Jak na akné? Důležité je jíst zdravě. Co to znamená v praxi? Vyhýbejte se tučným, sladkým a přesoleným jídlům. Zapomeňte na brambůrky, hranolky, hamburgery, sladké limonády, tučné maso a sladkosti.

Do jídelníčku naopak zařaďte dostatek zeleniny a ovoce (platí, že bychom denně měli sníst pět porcí zeleniny a ovoce – to znamená ke každému jídlu alespoň malý kousek). Pleť totiž potřebuje dostatek vitamínů a minerálů. Neměli byste se ale vychýlit k druhému extrému – určitě nedržte drastické diety, tím svému tělu také škodíte. Více než kdy jindy zde platí všeho s mírou. Nezdravé tuky nahraďte zdravým olivovým olejem, dopřejte si čas od času vlašské ořechy nebo mandle. Alespoň jednou týdně si dopřejte rybu.

Pleť, a zvláště ta, kterou trápí akné, také potřebuje hydrataci. Dbejte proto na pravidelný pitný režim. Vypít byste měli alespoň dva litry čisté vody. Občas si dopřejte minerálku, bylinkový čaj nebo ovocný džus.

Jak na akné zvenku aneb péče o pleť

O pleť musíte pečovat také zvnějšku. A u problematické pleti, která se potýká s akné, to platí dvojnásob. Nikdy nechoďte spát neodlíčená! Vrstva make-upu pleť dusí (póry se ucpávají) a vůbec jí neprospívá. K odličování používejte kvalitní kosmetické přípravky. Stejně tak byste měli investovat do kvalitního krému (zapomeňte na levné značky z drogérie, ale krém kupujte jedině v lékárně).

S akné vám pomohou bojovat také pleťové nebo peelingové masky. Připravit si je můžete doma. Jednoduchý peeling vytvoříte z mleté kávy – do misky dejte olivový olej a přidejte lžíci kávy. Smíchejte a pak si směsí masírujte tvář. Skvělou metodou v boji proti akné je napařování obličeje nad horkou vodou, do níž jste přidali hrst heřmánku.

Jak na akné pomocí bylinek

Heřmánek je vůbec výborná bylina, která pomůže zatočit s akné. Má totiž silné čistící účinky. Antiseptické účinky má zase máte, petržel nebo kopřivy. Udělejte si z některé z těchto bylin nálev a pleť si jím omývejte. Pleť skvěle vyčistíte také šťávou z citrónu nebo z česneku.

Jak na akné laserem

Pokud bylinky nejsou váš šálek čaje, ale důvěřujete spíše moderním metodám, můžete zkusit léčbu akné laserem, který omezí funkce zbytnělých mazových žlázek a ošetří čerstvé akné.

Další články z rubriky

Štítky: , , , , ,

Komentáře uzavřeny.