Krásná a hustá hříva je pýchou každé ženy. Co když ale vlasy začnou vypadávat? Nejde přitom o vzácný problém – vypadávání vlasů trápí ženy stále častěji. Co je příčinou? Jak vypadávání vlasů u žen zamezit?

Vypadávání vlasů není u mužů nic neobvyklého, a pokud muž zvolí vhodný účes, nemusí to být vůbec problém. Stále častěji se s vypadáváním vlasů setkáváme také u žen. Někdy jde pouze o přechodný jev (např. po porodu), jindy o dlouhodobý problém.

Vypadávání vlasů u žen: Příčiny

Sem tam vlas vypadne každé ženě – když si umyje vlasy nebo se češe. Když však žena začne ztrácet víc vlasů než je únosné, nejenže to nevypadá hezky, ale může se jednat i o vážný zdravotní problém.

Příčinou vypadávání vlasů u žen může být nemocná štítná žláza, resp. její zvýšená i snížená funkce. Některým ženám vypadávají vlasy také v průběhu těhotenství, kdy dochází v jejich těle k hormonálním změnám. Jindy ženy ztrácejí vlasy v období menopauzy, kdy klesá hladina estrogenu (ženského hormonu).

Jinou příčinou vypadávání vlasů u žen může být i dlouhodobý stres. Zpravidla vlasy začnou vypadávat dva až tři měsíce poté, co stres odezněl. Vypadávání vlasů u žen se objevuje také při nedostatku železa nebo naopak nadbytku vitamínu A. Někdy jsou příčinou vypadávání vlasů také vedlejší účinky některých léků.

Vypadávání vlasů u žen: Řešení

Pokud ženě vypadávají vlasy, je nejprve nutné zjistit příčinu. Vypadávání vlasů u těhotných žen se zpravidla napraví samo, když se vyrovná hladina hormonů v krvi. U žen, kde má vypadávání vlasů jiné příčiny, je často řešením např. změna jídelníčku.

Vlasy totiž potřebují stejně jako nehty nebo pleť tu správnou výživu. Vitamíny a minerály, které vlasy potřebují, najdete především v rybách, zelenině a luštěninách. Pro vlasy jsou důležité nenasycené mastné kyseliny, jež obsahují různá semínka (dýňová, sezamová, slunečnicová) nebo ořechy.

Vlasům prospívá také kofein, což ale neznamená, že byste měla začít pít více kávy. Kofein najdete např. ve speciálním toniku na vlasy, které aktivuje vlasové kořínky a podpoří růst vlasů.

Neblahý vliv na vaše vlasy může mít i nekvalitní kosmetika, jejich časté barvení nebo třeba trvalá. Dejte proto pozor na to, jaké přípravky si na vlasy dáváte!

Prostředky proti vypadávání vlasů u žen

Na trhu jsou k dostání také kosmetické prostředky proti vypadávání vlasů u žen. Sáhněte po nich v případě, že se stav vašich vlasů nezlepší ani po změně jídelníčku. Prostředky proti padání vlasů obsahují zpravidla již zmiňovaný kofein (např. kosmetika Plantur, která je určená speciálně ženám, u nichž problémy s vypadáváním vlasů vznikají díky menopauze).

Další články z rubriky

Štítky: , , , , ,

Komentáře uzavřeny.